Please select your page

Výcvik psů - Psí školka, výchova štěňat

vycvik psu 8 20120707 1981738681V případě Vašeho požadavku poskytneme Vašemu štěňátku dostatek sociálních kontaktů se stejně starými psími kamarády a naučíme jej:

  • Aby slyšel na své jméno
  • Přivolání,
  • Naučíme jej zvládnout čistotnost
  • Socializace v psí smečce (formou kontaktu s ostatními štěňaty)
  • Vhodné chování k cizím lidem (na cizí neskákat, neobtěžovat je , nechat je bez povšimnutí)
  • Základní povely: sedni, lehni, zůstaň,
  • Chůze u nohy bez napínání vodítka,
  • Hravý aport

Veškerá výchova štěněte hravou formou, odměna, pamlsky.
Doba výchovy se pohybuje od dvou do čtyř týdnů.
Cena za výcvik dohodou dle požadavků majitele na to, co vše bude chtít, aby štěně umělo a v závislosti na dosavadních dovednostech a na požadované intenzitě výchovy a na délce výcviku. Při dlouhodobém výcviku slevy.
Práce se štěnětem je individuální, cena 200 až 500 Kč za den na základě požadavků majitele na intenzitu výcviku

 

Něco málo o socializaci štěněte.

Na prvním místě je třeba učit psa čistotě. Nejjednodušší je, když máte na štěně čas a vždy, když se probudí, vždy po jídle a také vždy po určitém postupně se prodlužujícím časovém úseku jej vezmete ven, kde se vyvenčí. Za loužičku i za bobíka musí být velká pochvala a pamlsek, tak během velmi krátké doby naučíte štěně prakticky „čůrat na povel“. Buďte důslední a trpěliví, při troše pozornosti snadno dosáhnete toho, že štěně doma nezpůsobí ani jednu „nehodu“.

Všímejte si, co štěně dělá, nenechejte je okusovat předměty v domácnosti. Pokud něco ohryzává, tak je to často proto, že se nudí, nebo proto, že se vám nepodařilo mu vhodným způsobem sdělit, že to nesmí. Zde pomůže ostré „ne“, při opakovaném prohřešku malé, jemné plesknutí. Zde nejde v žádném případě o sílu úderu, jde výhradně o to, abyste je stihli plesknout v okamžiku, kdy páchá přestupek proti pravidlům. Nejhrubší chyba, které se můžete dopustit, je, když plesknutí přijde v okamžiku, kdy štěně už přestalo. Nezapomeňte štěněti namísto činnosti nevhodné nabídnout alternativu. Lépe je však i těmto situacím předcházet tak, že se budete štěněti věnovat, budete jej zaměstnávat a ono nebude mít na podobné ničitelské činnosti čas.

Nenechávejte je, aby vám kousalo do rukou, do nohou, chytalo vás zoubky za oděv, nenechejte si olizovat obličej. To, co vypadá jako drobná rozpustilost a zdá se vám to velmi roztomilé u štěněte, vás velmi brzy začne obtěžovat. Pokud to štěněti dovolíte a v budoucnu mu pak budete totéž zakazovat, vyrobíte mu v jeho rozvíjejícím se mozečku jen velký zmatek.

Více v odborných článcích

Login

Please login using your credentials recived by email when you register.


Zapomenuté heslo? |  Zapomenuté jméno?

×