Please select your page

Výcvik Chlébské - Alena

1. víkenďák Chlébské 22.- 25. ledna  2009

článek Aleny Dragounové. 

První víkenďák roku 2009 očima účastníka  

Ve dnech 24. a 25. ledna 2009 jsme se s Adélkou ( FCR Advance Coal od Habrovického rybníka ) zúčastnily letošního prvního víkenďáku, který pořádal Karel Zelníček ze Zlatého Lovce v krásné kopcovité krajině Vysočiny, v Chlébském u Bystřice nad Perštejnem.

Alena a AdélkaDo Chlébského jsme přijely proto, abychom se na začátku sezony připravily na zkoušky, které máme v úmyslu tento rok absolvovat. Ubytovaly jsme se v hotelu Bednář, kde jsme byly již podruhé a kde jsou všichni účastníci lovecké školy se svými čtyřnohými miláčky vždy vítáni. Vyhlášená je i zdejší kuchyně, vynikající jídlo, mírné ceny, obrovské porce a příjemná a vstřícná obsluha.

Spolu s ostatními účastníky loveckého výcviku jsme v sobotu začali cvičit poslušnost pejsků, chůzi u nohy, aporty, a to jak dummy, srstnatou, pernatou, ale k dispozici jsme měli také barvu. Karel nám vysvětlil a také názorně ukázal, jak pejska ovládat ale také poukázal na chyby, kterých se také vůdci při výcviku dopouštějí.aport

Každý vůdce se pod Karlovým vedením soustředil na ty cviky, které potřeboval docvičit či nově pejska naučit. S Adélkou se nám za tento víkend podařilo nacvičit ovládání píšťalkou na dálku, zastavování a směry. Poprvé jsme také zkusily barvu a pro některé pejsky bylo velkým sebezapřením nacvičit klid před zvěří, když před nimi hopkal živý králík. Cvičily jsme také ztracenou a aporty na teplou a studenou zvěř. Na pejscích bylo vidět, že je výcvik baví a jejich páníčci měli radost z každého dosaženého úspěchu. O cvičení pejsků, chybách, nápravách apod. se diskutovalo také večer při společném posezení v restauraci hotelu.

Touto cestou chci poděkovat nejen Karlovi za předávání vlastních zkušeností z mnoha závodů, které se svými psy absolvoval, ale i Simonce, která mi poradila jak přistupovat k provedení jednotlivých cviků, hlavně pokud se týká vyšších soutěží. Její prací bylo také nafocení pěkných foteček i milých momentek účastníků víkenďáku.

Ráda se budu do Chlébského vracet, děkuji a těším se na další výcvikové setkání..

 

17. ledna 2009

Alena + Adélka

Login

Please login using your credentials recived by email when you register.


Zapomenuté heslo? |  Zapomenuté jméno?

×