Please select your page

O hotelu

O nás - O Hotelu

Pár slov o nás.

O zakladateli hotelu

Zakladatel hotelu RNDr. Karel Zelníček a zároveň autor knihy Výcvik psů loveckých plemen se narodil v roce 1951. Vystudoval vysokou školu a během studia i po něm se věnoval výchově několika německých ovčáků.
V roce 2004 si pořídil loveckého psa - přinašeče. Volba padla na zlatého retrívra. Začal intenzivně sbírat informace z veškerých dostupných zdrojů jak o tomto plemeni, tak o ostatních plemenech loveckých psů. Sbíral zkušenosti na všech druzích zkoušek lovecké způsobilosti, kterých absolvoval mnoho desítek. Na zkouškách odvedl celkem dvacet psů, a to nejen vlastních, ale i cizích. Navštívil se svými psy přes stovku honů na drobnou zvěř a absolvoval s nimi stovky nácviků. Tam všude sbíral vědomosti a dovednosti, učil se od zkušených. Největším zdrojem poučením však byly chyby nejen druhých, ale hlavně jeho vlastní.
Současně s výchovou psů vlastních se zakladatel hotelu začal postupně věnovat i výcvikům psů cizích, když pořádal vlastní výcviková soustředění.
Nedílnou součástí každého výcviku byla úvodní přednáška, kde vlastně začal vznikat zárodek textu jeho knihy. Také v průběhu nácviků byla velká část věnována výkladu. I zde si zpřesňoval formulace svých myšlenek, které byly použity v knize.
Zakladatel hotelu a autor své knihy využil své dlouholeté pedagogické zkušenosti. Říká, že učit studenty a učit psy včetně jejich vůdců, je práce pohříchu sobě se velmi podobající.

Login

Please login using your credentials recived by email when you register.


Zapomenuté heslo? |  Zapomenuté jméno?

×